•   50-lecie Szkoły Podstawowej w Pyszącej Pysząca.Śrem.pl – strona aktywnych mieszkańców Pyszącej
  •   50-lecie Szkoły Podstawowej w Pyszącej Pysząca.Śrem.pl – strona aktywnych mieszkańców Pyszącej
  •   50-lecie Szkoły Podstawowej w Pyszącej Pysząca.Śrem.pl – strona aktywnych mieszkańców Pyszącej
  •   50-lecie Szkoły Podstawowej w Pyszącej Pysząca.Śrem.pl – strona aktywnych mieszkańców Pyszącej
Polecaj nas:

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI WRAZ Z
RODZICAMI NA COROCZNE SPRZĄTANIE ŚWIATA.

SPOTYKAMY SIĘ PRZY ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W SOBOTĘ DNIA 27 KWIETNIA O GODZINIE 15:00

50-lecie Szkoły Podstawowej w Pyszącej

szkola_2W tym roku Szkoła Podstawowa w Pyszącej obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji w sobotę 10 października i w środę 14 października odbyły się uroczyste obchody jubileuszu.

W sobotniej uroczystości brali udział absolwenci szkoły, którzy przy okazji pasowania pierwszoklasistów i występów dzieci szkolnych, mogli spotkać koleżanki i kolegów ze szkolnych ławek. Była to wspaniała okazja do wspominania uczniowskich czasów i dla wielu pierwsza od wielu lat okazja na wspólne spotkanie. 

Po występach wszyscy mieli okazję zwiedzić mury szkoły, skosztować przygotowanego poczęstunku, a także obejrzeć wystawę klasowych zdjęć i kronik szkolnych.

 

Na uroczystość, która odbyła się w środę zostali zaproszeni specjalni goście: przedstawiciele władz gminy wraz z burmistrzem Adamem Lewandowskim, przedstawiciele pionu edukacji, dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli wraz z przedstawicielami nauczycieli z tych placówek. Zaproszeni zostali również byli nauczyciele ze szkoły w Pyszącej, sponsorzy i wielu innych znamienitych gości.

Podczas uroczystości dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyszącej, Pan Wojciech Szlachta, przybliżył w postaci prezentacji historię szkoły. Głos zabrali również Pan burmistrz, a także byli absolwenci szkoły w Pyszącej, którzy złożyli życzenia z okazji dnia nauczyciela swoim byłym wychowawczyniom i nauczycielkom.

W trakcie uroczystości nie mogło także zabraknąć występu dzieci, po którym wszyscy goście udali się na zwiedzanie szkoły i poczęstunek w jej murach.

 

Z okazji jubileuszu szkoły, Pan Krzysztof Budzyń (notabene były uczeń i absolwent szkoły w Pyszącej), wydał specjalny numer „Śremskiego Notatnika Historycznego”, którego cały numer poświęcony został właśnie szkole w Pyszącej, jej historii, nauczycielom i absolwentom. Więcej o tym numerze Notatnika, można przeczytać tutaj.

 

Nie pozostaje nic innego jak życzyć szkole, jej dyrektorowi i nauczycielom wszystkiego najlepszego z okazji tego doniosłego jubileuszu.

Uczniom ze szkoły w Pyszącej życzymy natomiast aby byli dumni ze swojej szkoły tak jak są jej absolwenci. Żeby brali przykład właśnie z absolwentów swojej szkoły, którzy odnieśli wielkie życiowe sukcesy, a ogromna część z nich jest teraz wysoko postawionymi dyrektorami, prezesami czy właścicielami dobrze prosperujących firm. Pamiętajcie, że pomimo tego, iż jest to mała, wiejska szkoła, przygotowują Was bardzo dobrzy nauczyciele i Wy także możecie odnieść ogromne sukcesy w życiu. Ograniczają Was tylko wasze marzenia i wasza wyobraźnia.